صاحب الزمان (عج)

وبلاگی برای انکه بی پروا در اسمان اوج بگیریم...

تهمت هایی که به امام زمان (عج) می زنند

یکی از دردها و مصیبت های امام زمان (عج) حرف های نادرست و غلطی است که دشمنان یا دوستان نادان آن حضرت به آن بزرگوار نسبت می دهند و ایشان را از خود می رنجانند و باعث تأخیر در ظهور آن حضرت می گردند. به عنوان مثال برخی می گویند: آن حضرت حالا حالاها ظهور نمی کند! برخی می گویند: اگر ظهور کند گردن همه را می زند! برخی می گویند: دعا کن که آقا نیاید که اگر بیاید اول گردن من و تو را می زند! عده ای می گویند: وقتی بیاید خون رکاب اسبش را می گیرد و هفتاد آسیاب از خون مردم به گردش در می آید! عده ای می گویند: غیبت امام زمان (عج) تقدیر خداوند است، خدا خواسته که آن حضرت غایب باشد و هر موقع هم خودش بخواهد, به او امر می کند که ظهور کند؛ پس دعای ما برای ظهور آن حضرت فایده ای ندارد! برخی می گویند: او هنوز متولد نشده و در آینده به دنیا می آید! برخی دیگر می گویند: او ظهور کرده و از دنیا رفته است! (این نظریه فرقه ضاله بهائیت است.) عده ای هم که اصلاً توجهی به آن حضرت ندارند و عده ای هم که اصلا به اصل وجود آن حضرت مشکوک اند!...

و اما تأسف ما به خاطر این است که این حرف ها را کفار و دشمنان اسلام نگفته اند، بلکه این ها بیشتر سخنان و نظریات غلط برخی از مسمانان است که بدون هیچ دلیل و مدرکی به زبان جاری می کنند و باعث ناراحتی آن حضرت می شوند.

امام زمانی را که همچون سایر ائمه اطهار علیهم السلام بعد از خداوند مهربانترین مهربانان است، به صفت خونریزی، قتل و خشونت بی حد و حساب متهم می کنند. هنوز امام زمانی را که تمامی ادیان و فرقه ها در اصل وجودش شکی ندارند را باور نکرده اند. امام زمانی که صدها نفر از عظما و علما و هزاران نفر از انسان های مؤمن در طول غیبت کبری آن حضرت را در بیداری مکرر ملاقات کرده اند، همچون افسانه ی پیشینیان می پندارند و به او تهمت می زنند که در زمان غیبت نمی توان آن حضرت را ملاقات کرد!

این درد نیز یکی از دردهای بزرگ و بلکه از بزرگترین دردهای حضرت بقیه الله (ارواحنافداه ( است که آن حضرت را آزار می دهد و کار را به جایی می رساند که آن حضرت می فرمایند: «من مظلوم ترین فرد عالم هستم.»

صاحب کتاب راهی به سوی نور در رابطه با این درد هنگفت, قضیه ای را از یکی از دوستان خوب امام زمان (ارواحنافداه ( نقل کرده که ایشان فرمود:

روزی با یکی از افراد که به ظاهر چهره مقدس مآبانه ای داشت، درباره ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صحبت می کردیم، از جمله من به ایشان می گفتم ما باید مردم را به یاد امام زمان علیه السلام بیندازیم و برای فرج آن حضرت دعا کنیم. او دست خود را روی گلویش نهاد وگفت: دعا کنیم که امام زمان بیاید و سر ما را بزند؟ (العیاذ بالله(

من خیلی دلم شکست و بغض گلویم را گرفت و باحال گریه به منزل رفتم و در مظلومیت امام زمان علیه السلام اشک زیادی ریختم و حتی غذا هم نتوانستم بخورم. تا آن که درعالم مکاشفه حضرت ولی عصر (ارواحنافداه (را در حالی که محزون بودند دیدم. در همان حال آن حضرت سه مرتبه (درباره همان جمله که آن شخص گفته بود) فرمودند: «تهمتم می زنند، تهمتم می زنند، تهمتم می زنند.»

این چه بی معرفتی است که به امام زمان عزیزمان هم تهمت بزنیم؟

مگر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حدیث معتبر و شریف لوح از خدای تعالی نقل نفرموده که خدای حکیم لقب «رحمة للعالمین» را به امام عصر علیه السلام داده است؟ مگر «رحمة للعالمین» به معنای مهربانی برای تمام عالمیان نیست؟ این چه خرافات و چه حرف زشتی است که ما به امام معصوم خود نسبت می دهیم؟

اگر ما پیرو اهل بیت عصمت و طهارتیم, نباید حرفی را که آنها نمی پسندند به زبان جاری کنیم؛ بلکه باید اگر چیزی را که یقین داریم آن ها فرمودند, بیان کنیم و چیزی را که شک داریم و با سیره آن بزرگواران سازگاری ندارد, مطرح نکنیم.
برچسب‌ها: امام زمان, ظهور
[ سه شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 12:12 ] [ منتظر1 ] [ ]
یا رحم کنند یا رحم کنیم !!!
سلام به همه خوانندگان وبلاگ

مطلبی رو که مشاهده میکنید نوشته  آقای دکترعلیرضا مخبر دزفولی  رئیس شورای فرهنگی دانشگاه های خوزستان می باشد

 درانتهای مطلب آدرس وبلاگ آقای دکتر وجود داره.


بسم الله

این مطلب را اگر پسندیدید در وبلاگتون بگذارید و در محاورات روز مره با بستگان هم محتواش را اطلاع رسانی کنید...


اوضاع خوبی نیست و قشر مستضعف جامعه که به قول امام و رهبری ولی نعمتان انقلاب هستند سخت در فشارند.

 بار تحریم ها چه بخواهیم و چه نخواهیم و چه اعلام بکنیم یا نکنیم روی دوش مردم در کنار  بار گرانی و تورم و رها بودن بازار و عدم نظارت دقیق و دعوای مسئولین به شدت سنگینی می کند.

این احساس که عزمی جدی برای کنترل سرکشی بی مهار قیمت ها (و سودجوئی ها و خودخواهی ها وطمع ورزی ها) در مدیریت کشور وجود ندارد، مردم را رنج می دهد و وجود شواهدی که نشان می دهد که دولت به جای کنترل قیمت ها گهگاه به دنبال استفاده از این بی مهاری و دریافت مابه التفاوت از سودجویان است !! که نشانه های آن در قیمت گذاری خودرو قابل مشاهده است قوز بالا قوز شده است.

در این کشاکش سخت از همه ی خوانندگان وبلاگم می خواهم که با به راه اندازی کمپینی توصیه های زیر رادر فضای مجازی عمومی کنند و مردم را از کمک به سودجویان برحذر کنند.

به عبارت دیگر حالا که نه برخی مسئولین به فکر مردم هستند و نه افراد فرصت طلب سودجوی زالو صفت از خباثت و کسب روزی حرام که آتش شکم های فربهشان خواهد شد دست برمی دارند همه با هم در ناکامی حرام خواران هم قسم شویم و حال که آنها رحم ندارند ما به خودمان رحم کنیم.

ای کاش می توانستم این نوشته ام را برای تک تک مردم ایران ارسال کنم.

مثالهایی می زنم تا قصدم روشن تر شود:

۱:قیمت خودرو ۲ تا ۳برابر شده است.خودروی بی کیفیت و به تمام معنی- معذرت می خواهم- آشغال پراید از ۷ میلیون به ۱۸ تا ۲۰ میلیون رسیده است چرا؟

آیا قطعات به درد نخور پراید از خارج وارد می شود و با دلار سر و کار دارد که باید قیمت آن ۳ برابر شود؟!

خودروسازان یا به مردم راست گفته اند که خودروهائی مثل پراید و سمند ،ملی است، که باید امروز جواب دهند که چرا با نوسانات ارز قیمت آن ها دو یا سه برابر شده است و این دزدی و سرقت قانونی از جیب مردم مظلوم با مجوزچه کسی انجام می شود ؟!!!

یادروغ گفته اند که ملی است و همه قطعات آن از خارج وارد می شود که باید مدعی العموم گریبانشان را بگیرد که چرا چند دهه به مردم دروغ گفته اند ؟!!

جز این نیست که بی توقعی مردم و عدم مطالبه ی حقوق  قانونی خود از خودروسازان و بی نظارتی دستگاه های نظارتی و رقابتی نبودن فضای تولید خودرو در کنار سودهای هنگفت آن ها ،عامل این وضعیت است.

اکنون سئوال این است که آیا ما نمی توانیم با عدم خرید خودرو و یا حداقل عدم تعویض خودروهای خود به قصد تبدیل به احسن در این برهه ی تاریخی، بخشی از پوز دراز سودجویان را به خاک بمالیم؟

۲:هر چه به عید نزدیک می شویم امسال به نحو مشکوکی قیمت آجیل دارد دو،سه و در بعضی شهرها چهاربرابر می شود چرا؟!!!

آیا پسته از خارج وارد می شود ؟!!

آیا کود از خارج وارد می شود؟!!!

بارندگی هم که امسال از همه ی سال ها بهتر بوده، پس چرا باید آجیل گران شود؟ و چرا ما باید به عادت و عرف غلط عیدمان همراه آجیل باشد ؟!!

مگر نخوردن آجیل ترک واجب است؟

عیدمان بی آجیل عید نمی شود؟!!

مردم درعید امسال آجیل را تحریم کنند ...چه اتفاقی می افتد؟

خدا شاهد است اگر کمی همت داشته باشیم حتی بدون کمک دولت ودستگاه های نظارتی ،می توانیم در یک عزم عمومی کمر سودجویان فرصت طلب را بشکنیم...

از این نمونه بسیار است که نیاز به اطلاع رسانی به مردم و همت آن ها دارد.

بیشتر از این مزاحم نمی شوم و از همه ی دوستان عزیز رسانه ای می خواهم که با تشویق مردم به عدم خرید کالاهای غیرضروری که  به طور بی منطقی گران شده اند به کمک خودشان بشتابند.

راستی توجه به جدول زیرمی تواند اثبات کند که که بخش عمده ای از مشکلات کشور هیچ ربطی به کاهش درآمد های نفتی و یا نوسانات ارز ندارد و در سال های قبل با درآمدهای نفتی پائینتراز این هم این همه مشکل برای مردم درست نشده است:

وبلاگ آقای دکترعلیرضا مخبر دزفولی

     dralirezamokhber.blogfa.com


برچسب‌ها: گرانی, تحریم, افزایش قیمتها, افزایش قیمت خودرو
[ سه شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 12:8 ] [ منتظر1 ] [ ]
تکیه بر کعبه بزن،کعبه تحمل دارد...


جمعه ها طبع من احساس تغزل دارد

خمعه ها طبع من احساس تغزل دارد

ناخودآگاه به سمت تو تمایل دارد

بی توچندیست که در کار زمین حیراتم

مانده ام بی تو چرا باغچه ام گل دارد

شاید این باغچه ده قرن با استقبالت

فرش گسترده و در دست گلایل دارد

 تا به کی یکسره یکریز نباشی شب و روز

می خرم از پسرک هر چه تفأل دارد

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت

یک قدم مانده زمین شوق تکامل دارد

هیچ سنگی نشود سنگ صبورت،تنها

تکیه بر کعبه بزن،کعبه تحمل دارد...

                                 سید حمید رضا برقعی

                        

 

[ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 13:31 ] [ منتظر1 ] [ ]